JAK SE PTÁT A JAK ČÍST V ODPOVĚDÍCH  

My sami nejlépe známe odpovědi na všechny své otázky… Kolikrát jsme tuto větu slyšeli, kolikrát jsme ji někde četli? Proč tedy máme pocit, že odpovědi neznáme? Proč tedy ony odpovědi nepřichází? 

     Je to proto, že naše vnímání je omezené. I když v dřívějších dobách tomu tak nebylo, lidé byli daleko více propojení se sebou, s ostatními i s přírodou, dnes již tomu tak není. Vlivem prostředí, společnosti i doby jako takové, vlivem našich zkušeností, názorů i přesvědčení je toto spojení - propojení oslabené.  A nikdo nás neučil, jak toto své vědomí znovu probudit a využívat jeho plný potenciál. Proto často hledáme odpovědi ve vnějším světě (u druhých lidí, v knihách, v časopisech či na internetu), místo toho, abychom je hledali v sobě. A jelikož tyto odpovědi nevychází z nás, ale zvenčí, z cizích zkušeností a názorů, mohou nás spíše mást a ve své podstatě odvádět od sebe samých. A proto: 

 

Sami se ptejte, sami řiďte svou vlastní cestu.

 

     Na semináři Jak se ptát a jak číst v odpovědích, vám ukážu jednoduché způsoby ptaní se - ANO-NE (dotazování se pomocí kyvadla, automatické kresby, či přes pohyby těla). Také se zde dovíte jak se ptát, protože to je také velmi důležité. Dobrá odpověď totiž vyžaduje dobře položenou otázku (či otázky).  Seminář je vhodný i pro začátečníky, nevyžaduje žádné předchozí zkušenosti. S sebou si vezměte psací potřeby a něco na poznámky. Každý účastník si odnese malá skripta, aby se i později mohl k tomuto tématu pohodlně vrátit. Kyvadlo bude možné si půjčit nebo koupit  přímo na místě.